Zásobenie pôdy vlahou a relatívne nasýtenie v povrchovej vrstve (0-40 cm) je takmer na celom území nad 70 %, v okolí Trnavy je to lokálne 60-70 %, a na Záhorí tiež lokálne 50-60 %. V hlbšej vrstve (40-100 cm) je na Záhorí nasýtenie ojedinele 30-40 %. Na ostatnom území Slovenska to je viac ako 50 %. V intervale 50-60 % je nasýtenie v okolí Bratislavy a Senca, v Juhoslovenskej kotline, Above a Zemplíne, ale sú to len mále územia. V celom pôdnom profile (0-100 cm) je nasýtenie na Záhorí najmenej 40-50 %. Okrem Záhoria, je nasýtenie na ostatnom území Slovenska vyššie ako 60 %.
Miera intenzity sucha (porovnanie aktuálneho stavu s obvyklými podmienkami v rovnakom období v priebehu rokov 1961-2010) v hlbšej vrstve dosahuje lokálne v okolí Malaciek úroveň začínajúceho sucha. Znížená úroveň pôdnej vlahy je v okolí Bratislavy, Revúcej a na Above.
Deficit pôdnej vlahy v hlbšej vrstve je najvyšší v intervale -40 až -20 mm v okolí Malaciek, Revúcej a na Above. V povrchovej vrstve je deficit do -20 mm v okolí Trnavy. Vysoký nadbytok pôdnej vlahy je stále vo východnej časti Podunajska a na severovýchode.
Popis meteorologických prvkov v uplynulom týždni a ich vplyv na vývoj sucha:
Najvyšší úhrn zrážok v uplynulom týždni bol viac ako 30 mm na krajnom juhovýchode. Najmenej zrážok spadlo v okolí Trnavy, len okolo 5 mm. Začiatkom týždňa sa naše územie nachádzalo ešte v relatívne chladnom vzduchu, no počas týždňa sa otepľovalo, a to najmä vo vyšších polohách. V nížinách bolo prevažne zamračené a hmlisto. Ďalšie ochladenie sa dostavilo až v nedeľu 26.11. Najteplejšie bolo v stredu na krajnom juhozápade, a to takmer 16 °C, a najnižšie minimum -8 °C bolo v utorok v okolí Slovenského raja. Najvyšší denný výpar bol v oblasti Bratislavy, a to 2 mm. Jednoznačne najveternejší deň bol pondelok, kedy na juhozápade bola priemerná rýchlosť vetra 9 m/s.